Plán výuky - od 13.5. do 17.5. Plán výukyod 13.5. do 17.5.

středa 15.5. český den proti rakovině

čtvrtek 16.5. – multikulturní den

pátek 17.5. program s živými koňmi

Český jazykvyučující Mgr. Petra Ptáčková, Bc. Jana Bahníková

• PO, ÚT, ČT – Jazyková výuka (mluvnice)
  • ST – čtení ( sešit Čtení )
  • ČT – Sloh
  • – čtenářská dílna (vlastní kniha)

Stavba věty jednoduché. Základní skladební dvojice. Podmět a přísudek. Shoda podmětu a přísudku. Podmět rodu mužského. Podmět nevyjádřený.

Učebnice str.121 – 123

Pracovní listy

Sloh: dvouhodinovka – Praha, myšlenková mapa, práce s textem (Český jazyk a komunikace s. 36 – 37)

Čísla stránek v pracovních sešitech jsou orientační. Někdy stihneme víc, někdy míň. V případě nepřítomnosti žáka se se mnou, prosím, domluvte přes pracovní email ptackova@zsmsalbrechtice.cz .

ČJ – ČTENÍ – Mgr. Petra Ptáčková, Bc. Jana Bahníková

Každý pátek mají děti čtenářskou dílnu. Na tuto dílnu je prosím potřeba nosit knihu, kterou mají zrovna rozečtenou. Bez této knihy nemůžou v hodinách čtenářské dílny plnohodnotně pracovat. Dále jsem s dětmi domluvená, že budou alespoň jednou za dva měsíce prezentovat přečtenou knihu, tj. do konce října je potřeba dočíst knihu, zapsat si ji do čtenářského deníku a odprezentovat třídě (další potom do konce prosince atd.). Moc děkuji za spolupráci.
Bc. Jana Bahníková

Matematika – vyučující Mgr. Petra Ptáčková