Plán výuky - od 10.6. do 14.6. Plán výukyod 10.6. do 14.6.

pondělí 10. 6. – Vzpoura úrazům (preventivní program)

Český jazykvyučující Mgr. Petra Ptáčková, Bc. Jana Bahníková

• PO, ÚT, ČT – Jazyková výuka (mluvnice)
  • ST – čtení ( sešit Čtení )
  • ČT – Sloh
  • – čtenářská dílna (vlastní kniha)

Opakování : Mluvnické kategorie sloves ( osoba, číslo, čas ) a podstatných jmen ( pád, číslo, rod, vzor ).

Koncovky podstatných jmen. Shod přísudku s podmětem. Vyjmenovaná slova a slova

příbuzná.

Pracovní listy.

Tajemství pravopisu – pracovní sešit.

Sloh: hodina neproběhne (dvouhodinovka Inf)

Čísla stránek v pracovních sešitech jsou orientační. Někdy stihneme víc, někdy míň. V případě nepřítomnosti žáka se se mnou, prosím, domluvte přes pracovní email ptackova@zsmsalbrechtice.cz .

ČJ – ČTENÍ – Mgr. Petra Ptáčková, Bc. Jana Bahníková

Každý pátek mají děti čtenářskou dílnu. Na tuto dílnu je prosím potřeba nosit knihu, kterou mají zrovna rozečtenou. Bez této knihy nemůžou v hodinách čtenářské dílny plnohodnotně pracovat. Dále jsem s dětmi domluvená, že budou alespoň jednou za dva měsíce prezentovat přečtenou knihu, tj. do konce října je potřeba dočíst knihu, zapsat si ji do čtenářského deníku a odprezentovat třídě (další potom do konce prosince atd.). Moc děkuji za spolupráci.
Bc. Jana Bahníková

Matematika – vyučující Mgr. Petra Ptáčková

Plošné jednotky a jejich převody. Rovnice.

Učebnice Matýskova matematika 2.díl str. 41 – 44, str. 57 – 58

Pracovní sešit Matýskova matematika 2.díl str. 32 – 34, str. 43 – 44

Anglický jazyk  – vyučující Mgr. Petra Ptáčková

am wearing. Seasons of the. year