Plán výuky - od 26.9. do 30.9. Plán výukyod 26.9. do 30.9.

Český jazyk

Abeceda. Pamětné zvládnutí abecedy. Řazení slov podle abecedy. Velké písmeno na začátku věty. Velká písmena ve vlastních jménech.

Opis a přepis slov a vět do pracovního sešitu.

Diktát 10 slov a 2 věty.

Čtení s porozuměním a plynulé hlasité čtení drtivé většině dětí nejde. Nemůžeme se bez toho pohnout v učivu dál. Děti si přečtou zadání úkolu, ale nerozumí tomu. Nabízím konzultace, jak na to.

Obecně platí, že čtení se naučíme nejlépe zase jen čtením.

Doporučuji 10 – 15 min denně číst. Hlasitě.

Pracovní sešit str. 9,10,11

Pracovní listy, které dětem budu průběžně rozdávat.

Prosím, berte zadané strany pouze orientačně. V případě, že dětem učivo půjde, stihneme více. V opačném zase méně. Rozhodně nevyplňujte žádné strany dopředu. Nejdřívě si ve škole všechno vysvětlíme.

Když bude Vaše dítě nemocné, zašlu přesné znění úloh.

Mgr. Petra Ptáčková

Opakování + a – do 20 . Slovní úlohy. Porovnávání čísel. Rozklad čísla.

V matematice velkému počtu dětí činí potíže postřehování čísel. Nemají vžito číslo – odpovídající počet. Na příklady např. 2 + 3 používají prsty nebo je nespočítají. A to bychom měli začít počítat přes desítku tzn. 9 + 5 apod. Pokud jim chcete pomoci a vědět přesně, jak si Vaše dítě vede, můžeme sjednat konzultaci.

Početnice 1.díl str. 15,16,17

Matematické minutovky str. 5,6,7

Prosím, berte zadané strany pouze orientačně. V případě, že dětem učivo půjde, stihneme více. V opačném zase méně. Rozhodně nevyplňujte žádné strany dopředu. Vyhneme se tak případným komplikacím a zdržení ve vyučovací hodině. Když bude Vaše dítě nemocné, zašlu přesné znění úloh.

Geometrie – Státní svátek

Prvouka

Anglický jazyk

Barvy. Jak se jmenuješ?

Pracovní listy vlepené ve velkém sešitě A4. Procvičení a učení se formou hry a písničky.

Tělesná výchova

Výtvarná výchova a pracovní činnosti

Doporučené odkazy na procvičování učiva

Pro domácí procvičování je také možné použít výukové programy www.didakta.cz – přístupové kódy:

• Login: crna295@didakta.cz
  • Heslo: PQMQ