Příběh bojovnice Sárinky

Málokdo si umí představit, jaký je život se srdeční vadou. Zvlášť pokud se dozvíte, že srdeční vada Vašeho dítěte je téměř neoperovatelná a nevyléčitelná.

Sárinka se narodila v květnu 2016 jako normální zdravé miminko. Jelikož se o ni její biologická matka nedokázala postarat, byla z porodnice předána do péče pěstounů na přechodnou dobu. Po narození nikdo o její vadě netušil, protože se narodila z nesledované gravidity. První projevy přišly až kolem 9. měsíce, kdy Sára odmítala potravu a měla stále studené končetiny. Kardiologické vyšetření ukázalo komplexní srdeční vadu – Sárinka měla srdíčko na druhé straně a špatně postavené cévy. Špičkoví kardiologové z Dětského kardiocentra v Motole se snažili nají vhodné řešení. Operace byla s ohledem na její tělesnou konstituci extrémně náročná a riziková, transplantace srdce nemožná. Ačkoli vyhlídky nebyly příznivé, Sárinka se nevzdávala, bojovala a snažila se žít normální život. V necelých dvou letech potkala „náhradní maminku“ pěstounku Markétu, která se stala její oporou a láskyplnou pečovatelkou. V roce 2020 podstoupila operaci, Sárinka věřila, že se uzdraví, bude běhat a chodit do školky. Operace byla její jediná šance. Bohužel dne 11.9.2020 v 5:30 svůj boj prohrála. Protože si Sárinka ze všeho nejvíce přála běhat , její maminka se rozhodla její přání split – proto nyní poběžíme pro Sárinku.

Poběžíte s námi? Pojďte s námi symbolicky naplnit přání malé Sárinky – rozběhnout se.

Kdykoli od 6.9. do 11.9.2021 si zaběhejte a svou sportovní aktivitu přidejte na svém Facebookovém profilu s #hatshtagem bezimzaSarinku. Je jedno, jestli uběhnete 10km, nebo jen 100 metrů. Každý metr se počítá. Společně se pokusíme pokořit hranici 1 000 km. Zapojit se může celá rodina, uběhnuté metry případně km lze nahlásit učitelkám, výsledek zaznamenáme a pošleme společný výsledek.

Běžíme nejen za Sárinku, ale za všechny srdíčkáře a jejich rodiny – děti které, trpí nejrůznějšími srdečními vadami, které více či méně omezují jejich život.

Pokud je to ve Vašich možnostech, můžete sdružení Srdíčkáři podpořit i finančně, a to zasláním libovolné částky na transparentní účet číslo 7553752001/5500. Do zprávy u platby, prosíme uveďte heslo „Běh za Sárinku“. Veškerý výtěžek z této dobrovolné akce bude věnován na přání malých Srdíčkářů a zvelebení prostředí Dětského kardiocentra FNM.

Těšíme se na společný projekt

děti, žáci a kolektiv zaměstnanců ZŠ a MŠ Albrechtice nad Orlicí